Adwokat
Michał Skrzydlewski
ZADZWOŃ:697 616 673
NAPISZ:michal.skrzydlewski@adwokatura.pl

Adwokat Michał Skrzydlewski

Ceny usług adwokackich Łódź.

Adwokat Michał Skrzydlewski

Ceny usług adwokackich Łódź.

Adwokat Michał Skrzydlewski

Ceny usług adwokackich Łódź.

Wynagrodzenie

Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów do kwestii wynagrodzenia podchodzę w sposób elastyczny oraz transparentny.

Każdorazowo cena za usługę prawną jest uzależniona od specyfiki i stopnia skomplikowania sprawy oraz niezbędnego nakładu mojej pracy. Każdą sprawę wyceniam indywidualnie, a informacja o cenie przekazywana jest klientowi przed przystąpieniem do realizacji zlecenia.

W mojej Kancelarii stosuję następujące systemy wynagrodzenia:

 • system wynagrodzenia jednorazowego – wysokość wynagrodzenia określana jest jednorazowo z góry za całe zlecenie. System ten idealnie sprawdza się w przypadku obsługi konkretnych postępowań sądowych lub pojedynczych transakcji itd.
 • system wynagrodzenia wynikowego (tzw. success fee) – w tym systemie wynagrodzenie podzielone jest na wynagrodzenie podstawowe oraz wynagrodzenie dodatkowe, przy czym wysokość wynagrodzenia dodatkowego uzależniona jest od pomyślnego wyniku sprawy. System dogodny w przypadku obsługi postępowań sądowych oraz sądowo-administracyjnych.
 • system rozliczeń godzinowych – wysokość wynagrodzenia określana jest na podstawie liczby przepracowanych godzin, według ustalonej z Klientem stawki godzinowej. System ten sprawdza się zwłaszcza na początkowym etapie współpracy.
 • system wynagrodzenia ryczałtowego – wysokość wynagrodzenia jest stała i określona stawką miesięczną. System ten idealnie sprawdza się w przypadku stałej obsługi prawnej przedsiębiorców.
 • system wynagrodzenia mieszanego – wysokość wynagrodzenia jest stała w ramach ustalonego z Klientem limitu godzin, zaś w przypadku jego przekroczenia wysokość wynagrodzenia jest określana według stawki godzinowej. System ten jest dogodny dla Klientów, u których, ze względu na specyfikę prowadzonej działalności, miesięczny nakład pracy jest trudny bądź niemożliwy do oszacowania.

Cennik stawek adwokackich w sprawie o zapłatę

Wysokość honorarium w sprawach o zapłatę ustalana jest zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz zmieniającym je rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 października 2016 r. i wynosi:

 • sprawa o zapłatę do 500 zł – honorarium w wysokości 90 zł;
 • sprawa o zapłatę od 500 zł do 1500 zł – honorarium w wysokości 270 zł;
 • sprawa o zapłatę od 1500 zł do 5000 zł – honorarium w wysokości 900 zł;
 • sprawa o zapłatę od 5000 zł do 10 000 zł – honorarium w wysokości 1800 zł;
 • sprawa o zapłatę od 10 000 zł do 50 000 zł – honorarium w wysokości 3600 zł;
 • sprawa o zapłatę od 50 000 zł do 200 000 zł – honorarium w wysokości 5400 zł;
 • sprawa o zapłatę od 200 000 zł do 2 000 000 zł – honorarium w wysokości 10 800 zł;
 • sprawa o zapłatę od 2 000 000 zł do 5 000 000 zł – honorarium w wysokości 15 000 zł;
 • sprawa o zapłatę powyżej 5 000 000 zł – honorarium w wysokości 25 000 zł.

W sprawach rozpoznawanych w postępowaniu upominawczym, elektronicznym postępowaniu upominawczym, postępowaniu nakazowym oraz europejskim postępowaniu nakazowym stawki minimalne wynoszą:

 • sprawa o zapłatę do 500 zł – honorarium w wysokości 60 zł;
 • sprawa o zapłatę od 500 zł do 1500 zł – honorarium w wysokości 180 zł;
 • sprawa o zapłatę od 1500 zł do 5000 zł – honorarium w wysokości 600 zł;
 • sprawa o zapłatę od 5000 zł do 10 000 – honorarium w wysokości 1200 zł;
 • sprawa o zapłatę od 10 000 zł do 50 000 zł – honorarium w wysokości 2400 zł;
 • sprawa o zapłatę od 50 000 zł do 200 000 zł – honorarium w wysokości 3600 zł;
 • sprawa o zapłatę powyżej 200 000 zł – honorarium w wysokości 7200 zł.

Jeżeli chcą Państwo jednak poznać przybliżoną cenę za konkretną sprawę, najlepiej skontaktować się z moją Kancelarią Adwokacką telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail. W przypadku kontaktu e-mail proszę o podanie krótkiego opisu sprawy, abym mógł wycenić orientacyjne koszty pomocy prawnej.

Zapraszam serdecznie do kontaktu z moją Kancelarią.

Zapraszam do skorzystania z moich usług.
Z wyrazami szacunku,
Adwokat Michał Skrzydlewski

Izba Adwokacka Łódź
zapytaj adwokata

MASZ PYTANIE
NAPISZ DO NAS ODPOWIEMY JAK CI POMÓC

ZADAJ PYTANIE

Poniżej znajdą Państwo pytania, które najczęściej pojawiają się w mailach i rozmowach z klientami wraz z moimi krótkimi odpowiedziami.
Pytania dotyczą przede wszystkim podstawowych zagadnień prawnych, a moje odpowiedzi są sformułowane prostym, nieprawniczym językiem tak aby były zrozumiałe dla każdego.
Zastrzegam, że odpowiedzi mają charakter wyłącznie informacyjny i nie wyczerpują zawiłości zagadnień.

Dlaczego nie mogę znaleźć cennika usług? Jak się one przedstawiają?

Proszę pamiętać, że każda sprawa jest inna i dlatego nie da się z góry ustalić sztywnego cennika usług. Często klienci dzwonią do adwokatów z pytaniem jedynie o cenę, nie przedstawiając nawet choćby krótko swojej sprawy. W takiej sytuacji adwokat może podać jedynie orientacyjną cenę, domyślając się jedynie zakresu pracy do wykonania.

Należy pamiętać, że cena za usługę prawną, przynajmniej w mojej kancelarii, zależy przede wszystkim od nakładu pracy jaką będę musiał wykonać przy danej sprawie oraz oczywiście od stawek ustalonych w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie. Dlatego też, aby poznać cenę za prowadzenie danej sprawy najlepiej umówić się na spotkanie z adwokatem.

Po przedstawieniu swojego problemu adwokatowi i po uzyskaniu przez niego niezbędnych informacji, adwokat będzie mógł przedstawić nam sposób na prowadzenie czy rozwiązanie naszej sprawy i rzetelnie wycenić koszt swojej usługi.

Jakie są ceny adwokata?

Wiele osób jest przekonanych, że ceny za usługi adwokackie są bardzo wysokie i osób zarabiających mało na takie usługi nie stać. Jest to błędne przekonanie. Ceny za czynności adwokackie zostały uregulowane Rozporządzeniem Ministra z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat (cen) za czynności adwokackie oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej świadczonej z urzędu.

Rozporządzenie to ustala ceny za czynności adwokackie przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby zarabiające mało mogą starać się o zwolnienie z kosztów i  pomoc adwokata pokrywa Skarb Państwa.

Jak ustalana jest cena za usługi adwokata?

Ceny za usługi adwokackie z reguły ustalane są w umowach między adwokatem a Klientem. Podczas ustalania ceny adwokat uwzględnia złożoność sprawy i jej rodzaj. Często przy wyznaczaniu ceny decyduje renoma adwokata lub całej kancelarii adwokackiej.

Wysokość cen za usługi adwokata zależy od wartości przedmiotu sprawy a w postępowaniu egzekucyjnym - zależy od wartości roszczenia.